Pazartesi - Cumartesi / 09:00-18:00

Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık Semineri – Sakarya

06 aralık 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sıfır Atık projesi kapsamında Sakarya ‘da “Sıfır Atık Geleceğe Değe Kattık” semineri düzenlenecektir. Daha önce Sıfır Atık Yönetmelik taslağının yayınlandığını ve görüşe açıldığını daha önce önemli diğer bilgilerle birlikte sizlere izah etmiştik.

Bugün görüşlerin bildirilmesi için son gündü. 2019 yılı girmeden yada ocak ayında Resmi Gazetede yayımlanacaktır. Yönetmeliğin Uygulama Takvimine baktığımızda 2019 yılı sonuna kadar Sıfır Atık Belgesini almak zorunda olan,

– Terminaller (havalimanı, liman, marina, otogar, tren garı)
– Alışveriş Merkezleri
– Organize Sanayi Bölgeleri
– 1000 ve üzerinde çalışanı olan kamu kurum ve kuruluşları
– 100’den fazla öğrencisi eğitim kurumları kurumları (okullar, üniversiteler, yurtlar)
– 100’den fazla çalışanı olan işyerleri, sanayi kuruluşları
– 4 ve 5 yıldızlı oteller
– 50 ve üzeri yatak kapasitesine sahip  sağlık kuruluşları yetkililerinin mutlaka bu seminere katılmasını öneririm. Uygulamayı 2019 yılı sonuna kadar tamamlamak zorundalar cezai işlem uygulanacak o belli fakat seminere katıldıkları zaman 2017 yılından bugüne projenin uygulandığı 7 bin 162 kamu kuruluşunda ekonomiye 3.5 milyar lira kaynak sağlandığını duyacaksınız. Buda işletmelerimizde ki atık uygulamasında ne kadar eksik kaldığımızı anlayacağız demektir.

Best Western Premier Sakarya Otelde saat 09.30 ‘da başlayacak seminere 500 kişilik katılım için hazırlık yapılmıştır. Bakanlığımızın önemsediği bu proje için yapılan hazırlığa bizimde katılım sağlayarak destek vermemiz gerekmektedir. Tüm Türkiye bu ilgiyi duymalı, her ile örnek olmalıdır.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba, bizimle whatsapp'tan iletişime geçebilir sorularınıza anlık cevaplar alabilirsiniz...

Bize Whatsapp'tan yazın...