Pazartesi - Cumartesi / 09:00-18:00

Sıfır Atık Bilgi Sistemine Kayıt Olmayı Unutmayınız

12.07.2019 tarihinde yayımlanan “Sıfır Atık Yönetmeliği” ‘nde sıfır atık yönetim sisteminin oluşturulmaya başlanması için 6  (altı) ay süre verilmişti Ayrıca Mahalli idareler ve Bina ve Yerleşkeler içinde sıfır atık belgesi alınması için son tarihler belirtilmişti.
İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü gerek çevre danışman firmalar aracılığıyla, gerek yazı ile tüm Kamu yada Özel kurum ve kuruluşlara Entegre Çevre Bilgi Sistemi üzerinde yer alan uygulamalardan  “Sıfır Atık Bilgi Sistemi” ni aktif etmelerini isteyecektir. Süreli olan bu kayıt işleminde ayrıca kurum bilgilerinin doldurulması, faaliyet başlığı altında yer alan faaliyet türlerine göre verilerin girilmesi gerekmektedir.
Kayıt yaptırma zorunluğu olan yerler ise Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, İl Özel İdareleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlar, Organize Sanayi Bölgeleri, Limanlar, İş Merkezi ve Ticari Plazalar, Alış Veriş Merkezleri, Sanayi Kuruluşları, Eğitim Kurumları ve Yurtlar, Oteller, Hastaneler, Diyaliz Üniteleri, Akaryakıt İstasyonları ve Dinlenme Tesisleri, Zincir Marketler, Otobüs terminalleridir.
Faaliyetler esnasında oluşan tehlikeli yada tehlikesiz proses atıkları hariç karton, kağıt ambalaj, plastik ambalaj, metal ambalaj, ahşap ambalaj, cam ambalaj, organik atık, tıbbi atık, bakım kaynaklı madeni atıkyağ, bitkisel atıkyağ, vb atıklara ait veriler girilecektir.
Bilgilerinize sunarım.

Merhaba, bizimle whatsapp'tan iletişime geçebilir sorularınıza anlık cevaplar alabilirsiniz...

Bize Whatsapp'tan yazın...